Visvakanties Denemarken

Denemarken - Funen - Helsingor
Guy Van Tongerloo
 
 
 
 

 

Hallo,

Omdat we in september voor 12 dagen naar midden-Noorwegen trekken, hadden we dit jaar geen trip naar Helsingor gepland, maar het toeval wilde dat een kennis van ons, (geen visser) die een camper bezit, ons voorstelde om met hem een paar dagen naar Helsingor te gaan. Na even overleg besloten we om de laatste week van maart te vertrekken.

Een week voor ons vertrek sloeg het noodlot toe, onze kennis breekt nl. zijn been tijdens een voetbalmatch, maar onze interesse was gewekt en het thuisfront had er zich al bij neergelegd, dus we zouden een oplossing vinden. Op het internet wat gezocht en een mailtje gestuurd naar "camping Helsingor" met de vraag of we de eerste week van april een trekkershut konden boeken voor 2 nachten. Geen probleem, dus vertrokken we zondagnacht 2 april met drie man en het zoontje van Chris. We hadden wel een klein vriezertje meegenomen omdat die ginder niet aanwezig was.

Maandag omstreeks 10h aangekomen, eerst een vergunning gehaald, en dan naar de camping waar we ons eerst een uurtje of twee hebben neergelegd. Om 16.30h stonden we aan de kade en tot ongeveer 20.30h vingen we 21 mooie scharren, maar vanaf dan werd de gul actief en om 23.30h hadden we 20 gullen tussen 45 en 60cm. We zijn de gehele tijd droog gebleven en de harde wind hadden we gelukkig in de rug.

Dinsdag gevist van 17.30h tot 23.30h maar nu met winterse buien (regen, hagel en sneeuw) en een stevige wind op kop. Zolang het licht was vingen we 24 mooie scharren en vanaf dan werd het gul, maar ditmaal kleiner en minder. 13 stuks tussen 38 en 45cm en veel ondermaatse.

Woensdag is onze laatste dag en hebben we gevist van 15.00h tot 20.00h. Het weer was veel beter en de wind stond in de rug. We vingen toen 27 mooie scharren en 11 grote (maar geen dikke) botten.

Om 21.00h zijn we vertrokken en om 6.00h stonden we terug thuis aan de deur. Het was een korte onvoorziene trip maar daarom niet minder aangenaam (behalve het weer) met een vangst waarvan we tevreden kunnen zijn, een gemakkelijke visserij vanaf de kade zonder lijnbreuk en constant knikkende hengeltoppen. Daar doe je het toch voor. Nu kunnen we aftellen naar september (Noorwegen) en naar november (een weekje Ebeltoft met Chris en onze gezinnen), maar tussendoor gaan we de zeebaars en de tong belagen.


Vang ze,

Guy, Chris, Jordi en Gust

 
 

 

 




Disclaimer

Ontwerp en onderhoud door Zeevissport vzw     Copyright © 2005 - 2010 Zeevissport vzw.     Alle rechten voor behouden.    Laatst gewijzigd op: 26 jun 2010 11:42